Podany adres e-mail nie jest powiązany
z żadnym zapytaniem.
Powiedz jak możemy Ci pomóc

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

Warszawa

12

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Tańszy prąd w 2020 roku – czy jest to możliwe?

Autor: Doradcy Energetyczni Sp. z o.o., publikacja: 2019-12-24

W dzisiejszych czasach wszystkie sektory gospodarki prężnie się rozwijają. Jednym z nich jest przemysł energetyczny, który także obfituje w ostatnich latach w innowacje. Ich wymogiem jest to, aby były przyjazne zarówno dla portfela, jak i całej ekologii środowiska. Jednym z rozwiązań spełniających oba te warunki jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Dzięki spożytkowaniu np. energii słonecznej i urządzeń fotowoltaicznych możliwa jest „produkcja” prądu z promieni słonecznych, co jest o wiele tańszym i bardziej ekologicznym sposobem niż tradycyjne spalanie węgla kopalnianego.

Inwestycja w fotowoltaikę

Fotowoltaika – jak to właściwie działa?

Dzięki wykorzystaniu słońca i specjalnych urządzeń zaprojektowanych do konwertowania energii słonecznej w elektryczną możliwe jest generowanie prądu na własny użytek, a także ogrzewanie wody. Pozwala to zaoszczędzić wiele pieniędzy, mimo że pierwotnie inwestycja założenia takiej instalacji może wydawać się dosyć spora.

Czy fotowoltaika się opłaca?

Jeżeli podliczymy sobie ostatecznie, ile do tej pory wyniosły nas rachunki za prąd, a ile będziemy za nie płacić, korzystając z fotowoltaiki, bardzo szybko się okaże, że inwestycja w fotowoltaikę jest opłacalna i zwróci się w ciągu kilku lat. Zależy to oczywiście od naszego indywidualnego zapotrzebowania na prąd oraz stanu nasłonecznienia okolicy, w której mieszkamy. Ostatecznie jednak i tak będziemy płacili dużo niższe rachunki za prąd, aniżeli korzystalibyśmy z tradycyjnych dostawców energii elektrycznej.

Dlaczego warto pomyśleć o fotowoltaice jako oszczędności?

Ceny prądu wciąż rosną, patrząc na statystyki inflacji, nie mamy wątpliwości, że rosnąć będą. Już teraz więc opłaci się wziąć pod uwagę zainwestowanie w fotowoltaikę i przeliczyć zwrot z tej inwestycji. Średnio jest to ok. 5-9 lat. Warto wiedzieć również, że panele służą nie tylko do generowania prądu. Dzięki absorpcji energii ze słońca za pomocą specjalnej technologii instalację fotowoltaiczną możemy wykorzystać do potrzeb takich jak np. ogrzanie wody.

Dla osób, które zastanawiają się, od czego zacząć, przygotowaliśmy 5 kroków do fotowoltaiki:
  1. Sprawdź swoje rachunki. To ważne, ponieważ w każdym miesiącu zużywamy inną ilość prądu, najlepiej jest zsumować 12 ostatnich miesięcy i podzielić przez 12, suma da nam średnie faktyczne zużycie. Pamiętaj też, by uwzględnić dodatkowe zużycie, jeśli planujesz dodatkowe pomieszczenia lub sprzęt taki jak klimatyzacja.
  2. Sprawdź swój dach. To istotna kwestia. Warto sprawdzić możliwości naszego dachu, a także odległości ścian od ogrodzenia czy drogi (wiele paneli słonecznych montowanych jest na ścianach). Dach nie zawsze jest najlepszy. Panele mają od 1,6 do 2 m długości i 1 m szerokości. Zakłada się więc, że instalacja fotowoltaiczna zajmie ok. 1,6 m2 powierzchni.
  3. Skontaktuj się z fachowcami od fotowoltaiki po bezpłatną wycenę oraz poradę!
  4. Patrząc na analizy instalacji z poprzednich lat – na bazie przykładów naszych klientów, dobrze wiemy, że taka instalacja fotowoltaiczna jest doskonałym wyborem niemal w każdym domu i pozwala zaspokoić prawie wszystkie jego potrzeby w zakresie możliwości wykorzystania ogniw, bez konieczności płacenia comiesięcznych rachunków.
  5. Wykorzystaj energię słońca dzisiaj i ciesz się oszczędnościami przez długie lata!

Czytaj też: Fotowoltaika – ceny, opłacalność, zysk

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 25 310 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o fotowoltaice