Powiedz jak możemy Ci pomóc

Doradcy Energetyczni Sp. z o.o.

Warszawa

12

Wiadomość została wysłana

Trzymaj rękę na pulsie! Wykonawca
niedługo
powinien się z Tobą
skontaktować.

Wiadomość do:

Fotowoltaika – dofinansowanie. Rodzaje i możliwości uzyskania dotacji

Autor: Doradcy Energetyczni Sp. z o.o., publikacja: 2019-12-24

Zbudowanie w swoim domu instalacji, która wykorzystuje odnawialne źródła energii, jest dosyć kosztowne. Mimo że inwestycja i tak najpewniej zwróci się po kilku latach, to jednak przy budowie domu nie każdy dysponuje dodatkowymi środkami, żeby móc sobie na to pozwolić. Ponieważ odnawialne źródła energii są innowacyjnymi rozwiązaniami, które są przyjazne środowisku, wiele instytucji państwowych i europejskich oferuje dofinansowania na ich budowę.

Fotowoltaika – dach płaski

Dofinansowanie do fotowoltaiki – na co i w jaki sposób można dostać?

Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej realizuje program „Mój Prąd”, w ramach którego zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne mogą starać się o dofinansowanie na zakup i montaż urządzeń fotowoltaicznych. Kwota dofinansowania zależy od kilku czynników (między innymi od wielkości inwestycji), jednakże można otrzymać bezzwrotnie nawet do miliona złotych.

Ponieważ program ten będzie realizowany w latach 2019-2025, w 2020 roku także będzie można z niego skorzystać. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie NFOŚiGW.

Fotowoltaika – rozwój innowacyjnych technologii

Dzięki tego typu programom zarówno zwykli obywatele, jak i duzi przedsiębiorcy mogą wyposażyć swoje budynki w urządzenia fotowoltaiczne i w bardzo krótkim czasie zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Zyskuje na tym zarówno nasz portfel, jak i cała planeta, ponieważ dzięki temu ograniczamy ilość zużywania nieodnawialnych źródeł energii, a także nie emitujemy szkodliwych substancji do atmosfery przyczyniających się do aktualnie panującego efektu cieplarnianego.

Dodatkowe dofinansowania na fotowoltaikę od 2019 roku

  1. Wrocław – zwolnienie od podatku od nieruchomości dla inwestujących w fotowoltalikę. Radni miasta Wrocławia przyjęli uchwałę w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości budynków lub ich części podłączonych do instalacji fotowoltaicznej, kolektora słonecznego lub pompy ciepła. Uzasadnienie do projektu uchwały w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości budynków lub ich części podłączonych do instalacji fotowoltaicznej, kolektora słonecznego lub pompy ciepła.

    Przedmiotem zwolnienia są nieruchomości lub ich części, do których zostały podłączone i co najmniej raz uruchomione niskoemisyjne źródła energii, czyli instalacje fotowoltaiczne. Rekrutacja trwa do 31 grudnia 2020 roku.
  2. Warszawa – mieszkańcy stolicy mogą liczyć na dotację na fotowoltaikę w kwocie aż 30 tysięcy złotych wraz z wymianą ogrzewania. To spora oszczędność oraz motywacja do zainwestowania w energooszczędny dom. Co ciekawe, oznacza to, że dotacje na panele słoneczne w Warszawie mogą być wyższe niż w programie „Mój Prąd”.

Przed złożeniem wniosków na dotację sprawdź wszystkie możliwości, by nie okazało się, że program, w którym wystartujesz, jest wyczerpany lub w Twojej okolicy jest ciekawszy. Sprawdź również, który z programów jest korzystniejszy pod kątem finansowania. Uwaga – niektóre z nich można ze sobą połączyć, inne nie. Dla przykładu: dotacji do fotowoltaiki z programu „Mój Prąd” nie można łączyć z innym dofinansowaniem ani programem „Czyste Powietrze”.

Chcesz otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę?

Skontaktuj się z firmą, która pomoże Ci w uzyskaniu środków i dzięki swojej ekipie monterów zrealizuje inwestycję nawet w 1 miesiąc!

Czytaj też: Kredytowanie instalacji fotowoltaicznej

Fotowoltaika - gdzie kupić?

Poniżej przedstawiamy ranking 25 296 Sprzedawców Fotowoltaiki najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Więcej poradników o fotowoltaice